Not Found

The requested URL /get.php was not found on this server.


Apache/2.2.22 (Debian) Server at edisfuncpill.ru Port 80
Charakter pisma a osobowość | Centrum "Legat" гдз узнать больше гороскоп дева на сегодня и на любовный гороскоп решебник ком по русскому языку 6 класс

Charakter pisma a osobowość

8 czerwca 2011

Charakter pisma a osobowość

Wiele osób sądzi, że niemal w każdej literze i detalu skrywa się jakaś utajona informacja.
Tymczasem pismo może kłamać. Tak, jak ludzka twarz.

Trzeba lat doświadczeń, by odczytywać przekaz ukryty w piśmie

Te same zjawiska graficzne mogą oznaczać zupełnie co innego, zależnie od wzajemnego „oświetlania się”, czyli układu cech w danej próbce pisma.
Dużo zależy od zbioru wzorów podanych do analizy oraz samego badającego – jego wiedzy, skojarzeń, oczekiwań (ludzie słyszą to, co CHCĄ usłyszeć) Pismo ręczne to ekspresja osobowości. Dużo mówi o osobie, o zagrożeniach, kierunku rozwoju, predyspozycjach, możliwości tworzenia relacji z osobą o „innym piśmie”. Sporządzam i takie analizy. Bywa, że dają NIESAMOWITE EFEKTY – pozwalają spojrzeć na partnera na świeżo, nierzadko z całkiem innymi danymi o osobowości… To rozwija, pomaga ludziom odnaleźć się w natłoku spraw, zdarzeń, sygnałów.

W internecie spotykam stwierdzenia typu: „Wytrawny grafolog psychologiczny rozszyfruje cię na podstawie kartki z notatnika”. Bardzo efektowna uwaga ;-) Gdyby osoba była szyfrem, być może tak by się stało… Człowiek jest istotą złożoną i zmienną. Jego pismo także się przeobraża: w skali życia ludzkiego kształtuje się, dojrzewa, później starzeje się, degeneruje, rozpada… Nieco inaczej piszemy w stanie zmęczenia czy pobudzenia, chcąc pisać „innym, nie swoim charakterem”. Utrwalone cechy jednak pozostają i można je rozpoznać.
Pismo w pewnej mierze może zmienić się pod wpływem długotrwałego silnego przeżycia (np. rozwodu, napięcia emocjonalnego, dłuższej psychoterapii). Stan głodu narkotykowego rzutuje w inny sposób na cechy pisma niż np. zatrucie metalami ciężkimi.

Pismo może sygnalizować szereg chorób, np. inny obraz daje niewydolność krążeniowo-oddechowa, choroba Parkinsona, nadpobudliwość, depresja, alkoholizm.
Wzory pisma ręcznego ZAWSZE WINNY BYĆ SZACOWANE OD OGÓŁU KU SZCZEGÓŁOM, nigdy odwrotnie. Dlatego nie mogę nic innego, jak dziwnie spoglądać na traktowanie detalu jako znamion ściśle określonej cechy autora pisma. Tak analizowano rękopisy w połowie XIX wieku, a mamy XXi i rozwijającą się psychologię, badania mózgu i ludzkich zachowań.

Niestety, nie mogę pisać ani tu, ani w publikacjach o wielu interesujących zjawiskach. Wielu poświęcono liczne rozprawy naukowe, książki i artykuły. Będąc biegłą sądu, nie mogę także zdradzać pewnych branżowych tajemnic.

Psychografologia jest fascynująca, tak jak szacowanie cech na podstawie analizy pisma – zawsze jednak traktuję je jako interpretację odwołującą się do wiedzy, pokory wobec sztuki i krytycyzmu.
W takich wypadkach podkreślam: „To pismo mówi mi…” Bo komu innemu mogłoby przecież co innego ujawnić i „opowiedzieć”.

Osoby zainteresowane GRAFOLOGIĄ I PSYCHOGRAFOLOGIĄ odsyłam na stronę grafologia.kielce.pl, zapraszam na spotkania w Kielcach i na terenie kraju.

Copyright by Katarzyna Chmielewska

Podobne wpisy

Podziel się

20 Komentarzy

  1. Osoby zainteresowane grafologią i psychografologią uprzejmie odsyłam na stronę dedykowaną tym zagadnieniom: http://www.grafologia.kielce.pl

Skomentuj

404 Not Found

Not Found

The requested URL /get.php was not found on this server.


Apache/2.2.22 (Debian) Server at edisfuncpill.ru Port 80
поиск how to install cell spy on cell phone здесь ссылка spy on cell phone messages is there a spy app Сиалис блог здесь sitemap